Dula su mažu vaiku

Sveika, mano vardas Živilė!

Gimiau ir užaugau Šiauliuose, bet dabar savo namais laikau Kauną. Turiu pedagogikos bakalauro išsilavinimą Šiaulių universitete ir taikomosios psichologijos magistrą Vytauto Didžiojo universitete. Jo dėka atradau Dailės terapiją. Baigti pagrindiniai Dulų mokymai. Savanorystė Vaikų linijoje, Senelių namuose, Krizinio nėštumo centre. Daugiau nei dešimt metų propaguoju sveiką gyvenimo būdą, visavertę augalinę mitybą. Aktyviai sportuoju, lankau pramoginius šokius.

Pastebėti pokyčiai gyvenimo kokybės atžvilgiu, mane įkvėpė dalintis gerąja patirtimi, rezultatas – kiekvieną mėnesį organizuojami maisto gaminimo seminarai.

Užauginau du vaikus ir iš asmeninės patirties žinau, kaip sunku būna, kai neturi moteriško palaikymo po gimdymo. Tiek daug klausimų, nežinomybės, nerimo, baimių, nuovargio… Mama mirusi, močiutė kitame Lietuvos gale, o anyta dirbo nuo ryto iki vakaro. Tradicijos, kad kažkas lankytų ne naujagimį, o tave, vien tam, kad galėtų kažkaip padėti, atneštų karštos sriubos ar tiesiog suteiktų galimybę pamiegoti, – apie tai nebuvo net kalbos. Buvo duobių ir labai gilių, kapsčiausi sunkiai…

Bandydama įsivaizduoti, kur labiausiai galėčiau padėti moteriai kaip dula, tuo pačiu  prasmingai panaudoti savo gyvenimiškąją patirtį, pasirinkau būtent šį, pogimdyminį (pospartum) laikotarpį. Nes būtent šis laikotarpis, mano manymu, yra pats sunkiausias. „Mamystė“ tik prasideda… Norėčiau kiek galėdama Tau, mieloji, padėti, kad nesijaustum viena, ir žinotum, kad visada turi galimybę kreiptis bet kokiu klausimu. Kiek galėsiu, padėsiu, išklausysiu, padrąsinsiu.

Parašas

Apie mane rašo :

2022 kovas – „Mamos žurnalas“ :

„Motinystė yra kelionė, joje susitinki daug pakeleivių. Viena iš jų gali būti dula – tam tikru trumpuoju etapu kelionė su ja bus lengvesnė ir smagesnė“.

 

2022.02.08 – Delfi

„Nustebsite, kiek moterų ir pačios gerai nežino, ko joms labiausiai reikia. Esu nuvažiavusi pas mamą tiesiog atlikti atpalaiduojančio masažo, o viskas baigėsi ilgu pokalbiu ir ašaromis. Kai atvėrė šliuzus, išgarmėjo daugybė net nuo savęs pačios slėptų emocijų ir išgyvenimų.“

Skaitykite daugiau : https://www.delfi.lt/gyvenimas/grozis_ir_sveikata/mamoms-detaliai-kaip-dulos-padeda-net-po-gimdymo-ir-kuo-jos-skiriasi-nuo-aukliu.d?id=89391613&fbclid=IwAR0qCUDzRsUZGCbxAeQgU6W3YQRP-wn4mI7jcJFSkgkSbGgZhGXpwx0He1E

 

2022.02.01 – TV3 portalas

Mano nuomone, pati didžiausia problema yra ta, kad pati moteris yra labai veikiama visuomenės spaudimo, kad neva mama turi viską padaryti viena, o jeigu prašo pagalbos, vadinasi ji yra silpna. Moterys gėdijasi prašyti kažkieno pagalbos, nes „kaip čia, visos susitvarko viską spėja, o aš nesugebu“, „ką pasakys kaimynai, anyta, giminės“.

Skaitykite daugiau : https://www.tv3.lt/naujiena/gyvenimas/iki-skausmo-atviras-lietuvos-mamu-istorijas-kauniete-mato-is-arti-jos-gedijasi-prasyti-pagalbos-n1135710

 

2022.01.15 – 15 min

„40 dienų po gimdymo vadinamos auksiniu mėnesiu. Tuo metu moteris turėtų gyventi taip, kad kuo daugiau ilsėtųsi, atsigautų ir sustiprėtų ir būti pasiruošus mėgautis motinyste“/

Skaitykite daugiau : https://www.15min.lt/gyvenimas/naujiena/pokalbiai/dula-zivile-laikotarpis-po-gimdymo-prilygsta-turbulencijai-as-padedu-sugrizti-i-save-1040-1627392

 

2021 Nr.1 „Vaikai. Laimingos šeimos gidas“ 

„Daugeliui mamų pažįstama situacija, kai savo vaikui norisi atiduoti viską, kas geriausia, kad vėliau nesigailėtum skyrusi per mažai dėmesio, bet fiziškai esi nepajėgi to padaryti – visąlaik balansuoji ant išsekimo ribos“.