Moteris Guli Lovoje Miegas
Uncategorized

Miego trūkumas po gimdymo

Miegas apima 5 fazes, kurios sudaro miego ciklą, trunkantį tarp 90 ir 120 minučių bei pasikartojantį 3-5 kartus per naktį. Suaugusiam žmogui reikia pamiegoti 7-9 valandas. Labiausiai pailsėjęs kūnas bus tada, kai pabundame besibaigiant ketvirtajai – REM – miego stadijai. Tačiau naujagimio tėvams ištisinis miegas gali užtrukti tik 3-4 val.

Naujagimio tėvai dažnai nepaiso savo pačių poreikių. Nors miego trūkumas gali atrodyti kaip normalus rūpestingų tėvų atsidavimo ženklas, tačiau iš tikrųjų, tai kelia pavojų jų sveikatai. Ilgainiui tai gali turėti neigiamos įtakos abiems partneriams, tačiau ypač išsekina mamą. O tai gali atsiliepti jos sugebėjimui tinkamai pasirūpinti savo vaiku.

Miego trūkumas yra vienas iš labiausiai paplitusių šalutinių reiškinių po gimdymo, taip pat vienas iš žalingiausių.

Pirmiausia, tinkamos jūsų miego valandos yra būtinos norint įveikti stresą, kurį patyrė kūnas. Labai svarbi REM fazė (greito akių judesio) – jos metu mūsų smegenys apdoroja dienos įvykius, taip pat rūšiuoja prisiminimus. Jei REM fazė sutrikdyta, tai gali sukelti atminties spragas, o užduotis, kurioms reikalingi pažintiniai gebėjimai, padaryti bus daug sudėtingiau.

Rimtesnis šalutinis miego trūkumo poveikis yra sunki depresija. Moterims, kurios yra nerimastingos ir jautrios, miego trūkumas padaro dar daugiau žalos. Tai gali sukelti rimtų problemų mamoms, nežinančioms, kaip elgtis su savo kūdikiais.

Be to mama taip pat yra dažnai vienintelis kūdikio mitybos šaltinis, todėl jos miego grafikas yra svarbiausias prioritetas. Miego trūkumas gali paveikti gaminamo pieno kiekį.

Tyrimai parodė, kad vidutiniškai neseniai pagimdžiusi mama miega bent dviem valandomis mažiau nei jai reikia. Miegas yra segmentinis, o tai reiškia, kad ji nemiegos nenutrūkstamai. Taip yra todėl, kad naujagimis neturi nustatyto paros ritmo ir išmiega vienu kartu tik apie 3-4 valandas. Turint omenyje visa tai, svarbu užtikrinti, kad mama miegotų kiek įmanoma daugiau.

Keletas patarimų, padėsiančių „susirinkti“ kuo daugiau valandų miego.

Savo prioritetų nustatymas
Per pirmuosius porą mėnesių būtina skirti laiko sau. Nereikia jaustis kaltai dėl to, kad pirmiausia patenkinate savo poreikius. Niekas neatsitiks, jei vieną kitą dieną neišplausite skalbinių, nesutvarkysite kambario ar nenueisite į parduotuvę. Visada yra namiškiai, kurie gali prisidėti prie kasdieninės ruošos. Ieškodami pagalbos neturėtumėte jausti kaltės ar dvejonių.

Bendrauti
Viena didžiausių priežasčių, dėl kurių mama tinkamai neišsimiega, yra tai, kad ji nedrįsta pasakyti apie savo poreikius partneriui ar šeimai. Visada labai gerai yra susidaryti grafiką ir pabandyti keistis, kai vienas partneris ilsisi, kitas skiria laiką kūdikiui.

Miegokite, kai miega jūsų kūdikis
Visada stenkitės tuo metu, kai jūsų vaikas užmigs, eiti miegoti ir jūs. Nesigundykite plauti indų ar siurbti. Paverskite miegą prioritetu. Laiko miegui visada užtenka. Klaida ta, kad vos paguldę mažylį, mes puolame daryti super-svarbius darbus, o kai jau nutariam atsigulti, pabunda kūdikis. Jei Jūsų reikalai svarbesni, Jums reikėtų sakyti: „neišsimiegu dėl svarbių reikalų“, o ne „neišsimiegu, nes mažylis neleidžia“. Be to, jei mažylis miegos kartu su mama, jo miegas bus žymiai ilgesnis ir gilesnis.