Vytulavimas – uždarymo ritualas, kilęs iš Meksikos ir tokiu būdu užbaigiantis gyvybiškai svarbų etapą, tokį kaip nėštumas ir gimdymas. Naudojamos rebozo skaros. Kūnas apvyniojamas dalimis, nuo galvos iki pėdų. Ritualą atlieka du žmonės. Laikydamos audinį rankomis, daromas standus sutempimas, sukuriant uždarumo jausmą, kuris atneša daug fizinės, energetinės ir emocinės naudos.
Uždarymo ritualas skirtas pažymėti perėjimo, virsmo tašką. Po šio ritualo, laikas pranešti kūnui, kad šis etapas baigėsi ir dabar galima grįžti į ankstesnę būseną ir pradėti motinystę. Apeigų tikslas – moterų rate padėti įveikti nerimą, kylantį dėl įvairiausių pogimdyminis laikotarpio pokyčių. Perkeltine prasme, tai vieno etapo uždarymas ir kito atidarymas moters gyvenime. Ritualo metu visas dėmesys skiriamas moteriai – išliūliuota, apglostyta, susupta į 7 skaras, apjuosta 7 mazgais, ji savotiškai pervedama į naują būseną, kai užgimsta nauja moteris – mama.
Tai galima padaryti nuo pirmųjų savaičių po gimdymo arba per visus pirmuosius tėvystės metus. Kiekviena moteris turėtų sugebėti pajausti, kada tas laikas atėjo.
Pasirūpinkite, saugokite kūną po gimdymo. Palaiminkite jį ir pagerbkite už padarytą darbą. Pogimdyminis laikotarpis yra pats subtiliausias etapas. Moters kūnui reikalinga tam tikra priežiūra, jam reikalingas atsinaujinimas, jam reikalingas poilsis. Vytulavimas tarsi didelis fizinis, emocinis ir dvasinis apkabinimas. Tai būdas išsivalyti nuo neigiamų energijų, maitinti jį teigiamomis mintimis. Audinio spaudimas padeda nukreipti savo mintis į vidų, pajusti savo kūno ribas, bet tuo pačiu atsidurti gilioje atsipalaidavimo būsenoje.
Tačiau ritualas gali būti atliekamas ir bet kuriuo kitu moterims svarbiu gyvenimo etapu, kai pajaučia, kad jai reikia kitų moterų bendrystės, rūpesčio, globos, kai ji tarsi užstrigo kažkuriame gyvenimo etape, kai nemoka atsakyti į klausimus, kai neatranda būdo, kaip išeiti iš sąstingio.